Přišla jsem o prsa. Měla jsem chuť to celý skončit. Ale jsem zpátky!

Petra Tůmová si nahmatala bulku na prsu. "V Práci jsem řekla, že se přijdu o půl hodiny dýl." Ale byl z toho rok. Petra podstoupila náročné operace, ozařování, chemoterapie. Přišla o obě prsa. Léčba ji málem dohnala k sebevraždě. Bylo to nepředstavitelné peklo. Dnes je zpátky a rozhodla se otevřeně promluvit o tom, co je to rakovina prsu. Petra je členem neziskové organizace Bellisky, mladé ženy s rakovinou prsu. Tyto ženy se snaží pomáhat pacientkám projít tím, čím si prošly ony. A také dělat osvětu.

Rozhovor s Petrou
https://youtu.be/ORlNC73ifLM

Video ze setkání s Radkem Jarošem
https://www.facebook.com/188335601199887/videos/644260279436037/

Odkaz na zdroj videa ›


Voices of Meltingpot | Radek Jaroš

Meltingpot v rámci festivalu Colours of Ostrava.
https://www.meltingpotforum.com/

Odkaz na zdroj videa ›


Himalájsky horolezec R. Jaroš o výstupoch bez kyslíkového prístroja

Je nejúspešnejším himalájskym profesionálnym horolezcom v Českej republike. Špecializuje sa na expedície v malom počte členov a výstupy absolvuje výhradne bez použitia kyslíkového prístroja. Zaobíde sa tiež bez pomoci výškových nosičov. Pred piatimi rokmi pokoril štrnástu osemtisícovku – K2 a stal sa 15. človekom, ktorý týmto spôsobom získal Korunu Himalájí. Rozprávali sme sa s Radkom Jarošom. / Televízia TA3

Odkaz na zdroj videa ›


Překračování mrtvých na Mount Everestu

Úspěšně zdolal Korunu Himálaje - tedy čtrnáct nejvyšších hor Země - a teď útočí i na Korunu Světa - nejvyšší vrcholy všech sedmi kontinentů. Radek Jaroš na Mount Everestu stanul před jednadvaceti lety. Tehdy se u jeho vrcholu fronty netvořily, přesto komerční expedice nebyly ojedinělými případy. V regulaci povolení pro výstup nevěří. Na to je prý Nepál příliš chudá země.
Rozhovor pro Blesk zprávy.

Odkaz na zdroj videa ›


To nejsou horolezci, říká Jaroš o lidech stojících fronty na Mount Everestu

Stovky odvážlivců, kteří se chtějí dostat na vrchol Mount Everestu, musely v posledních dnech čekat několik hodin v mrazivých teplotách a vysoké nadmořské výšce. To ale nejsou žádní horolezci, pouze lidé, kteří si plní svůj sen, řekl v diskuzním pořadu Rozstřel český himálajský profesionální horolezec Radek Jaroš.
Před 66 lety zdolali Edmund Hillary a Tenzing Norgay poprvé Mount Everest. Ve své době šlo o naprosto neuvěřitelný a zcela mimořádný výkon, který se každým rokem snaží napodobit čím dál více odvážlivců.
V posledních letech snaha pokořit nejvyšší vrchol světa nabývá zcela absurdních rozměrů. V základním táboře se každou sezonu sejdou stovky často amatérských horolezců, kteří se o výstup pokouší s profesionálními agenturami. A na některé z nich zde čeká smrt.

2. června 2019, video: iDNES.tv

Odkaz na zdroj videa ›


Expedice Aconcagua 2018 (krátké video)

Expedice Koruny světa mě na konci roku 2018 zavedla do Jižní Ameriky. Cílem byl totiž výstup na nejvyšší vrchol Jižní Ameriky, který je druhým nejvyšším vrcholem Koruny světa.
Aconcagua leží v argentinských Andách poblíž hranice s Chile a je výrazná svou prominencí, okolní hory převyšuje asi o 1000 metrů. Mimořádné objektivní nebezpečí zde představuje velmi silný studený vítr, dosahující někdy rychlosti až 200 km/h. Je to důsledek odpařování velké vodní masy v Tichém oceánu, která se sráží nad Aconcaguou s horkým vzduchem z pamp na druhé straně masivu And. Z bezvětří a relativního klidu se může počasí otočit během několika hodin. Tento větrný vír, ve kterém zároveň prudce klesá teplota, může trvat hodiny ale i dny.

Odkaz na zdroj videa ›


Copyright © 2016 Radek Jaroš . Design by Pavel Blažek
| Instagram | Facebook