V roce 1954 se poprvé o výstup pokusila německá expedice, ale neúspěšně. Poprvé se na vrchol podívali 9. června 1957 členové rakouské expedice – Fritz Wintersteller, Marcus Schmuck, Kurt Diemberger a Hermann Buhl. Podařilo se jim to bez kyslíkových přístrojů i bez pomoci šerpů, což v té době nebylo obvyklé. Jejich výstup západním žebrem se stal nejpoužívanější cestou k vrcholu. Tuto cestu také volili všichni Češi, kteří kdy na vrcholu Broad Peaku stáli.
Jako první Čech na vrcholu Broad Peaku stanul v roce 1986 Josef Rakoncaj. Tato osmitisícovka si bohužel vyžádala život nejúspěšnější české výškové horolezkyně Zuzany Hofmannové, která na vrchol vystoupila 31. července 2012, při sestupu ale zahynula.
Radek Jaroš na vrchol vystoupil 18. července 2003 společně s Martinem Minaříkem a Petrem Maškem. Výstup se jim podařil až na třetí pokus. Prvořadým cílem jejich tříčlenné expedice byla ale K2, kde se ten rok celkem sedmkrát dostali na hranici 7 000m a dvakrát dokonce do výšky 7 400m.
Broad Peak má tři vrcholy, z nichž ten hlavní měří 8051 m. Jelikož hora leží 8 km od naproti stojící K2, dostala nejprve jméno K3. Později byla přejmenována zeměpisci na Broad Peak – v překladu „Široký štít“ – jelikož její vrcholová část měří půl druhého kilometru. Domorodci horu označují jako Faichan Kangri, případně Phalchan Kangri, což je překlad anglického názvu do jazyka baltí.