Ostravice

Název přednášky: Moje cesta za Korunou Himálaje
Termín přednášky: 21. 1. 2023, 17:00
Místo konání: Hotel Sepetná, Ostravice 956

Čtrnáct nejvyšších hor naší planety, čtrnáct velikánů, přesahujících svojí výškou hranici osmi tisíc metrů. Stanout na všech jejich hlavních vrcholech! Výzva, která budila, budí a bude budit respekt v každém horolezci, který upíše svoji duši těm nejvyšším horám. Meta, které dosáhlo bez kyslíkových přístrojů zatím jen ani ne dvěma desítkám horolezců z celého světa. Spousta těch, kteří se za tímto snem vydali, ho nikdy nedosáhne.
Cesta dalších navždy skončila za hranicí věčného ledu a sněhu. Desítky pokusů, kdy se člověk vydává do tzv. „zóny smrti“. Extrémní klima, mráz, vichřice, ale také jenom třetina kyslíku oproti tomu co dýcháme tady dole. Ve skutečnosti ale vlastně nejde jenom o štíty Himálaje. Čtyři klenoty této koruny se tyčí v pohoří Karákoram, severozápadně od Himálaje.
V roce 2014 Radek Jaroš úspěšně vystoupil na vrchol K2 a stal se teprve 15. člověkem na světě a prvním Čechem, který získal „Korunu Himálaje“ – tedy výstupy na všech čtrnáct osmitisícových vrcholů světa bez použití kyslíkového přístroje.
Přednáška vychází z jeho více než 20 let trvající kariéry profesionálního horolezce, zážitků a zkušeností nasbíraných v průběhu nespočtu himálajských expedic. Díky Radkově pohledu na svět a jemu přirozené otevřenosti nabízejí nevšední příležitost nahlédnout do zákulisí velkých expedic, klukovských snů a splněných přání.

Zveme vás na cestovatelskou přednášku s besedou o výstupech na všech 14 nejvyšších vrcholů světa v příběhu známého českého horolezce.

Místo konání Hotel Sepetná, Ostravice
Vstupné 290 Kč/osoba
Předprodej vstupenek na https://hotel.sepetna.cz/
Můžete navštívit samostatně besedu nebo využít pobytový balíček na celý víkend - více informací na https://sepetna.cz/aktuality/485-vikend-s-radkem-jarosem-vstupenky

Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube