Crocodile Trophy - stage 6

Jestli se nepletu, tak 6. etapa byla dlouhá něco přes 100 kilometrů. Zcela nečekaně začínala po krátkém sjezdu z kopce podél zavlažovacích kanálů a opět se projevila moje taktická a závodnická nevyzrálost a naivita a nechal jsem si odjet peloton. Takže jsem se několik desítek kilometrů větral sám. Už asi na 15. kilometru jsem v dálce uviděl stát motorkáře u ležícího cyklisty, a když jsem ho míjel, poznal jsem Ondru Slezáka, jak leží na zemi se zavřenýma očima. Zatrnulo mi, přemýšlel jsem, jestli zastavit, ale bylo jasné, že moje pomoc v tomto okamžiku nemá význam. Je pravda, že v průběhu etapy, která nebyla vůbec jednoduchá, jsem si začal uvědomovat, že první 4 dny jsem koukal neustále dolů na řetěz a na převodník, abych ho zase nezasekl a nestrhal řetěz a další dva dny koukal někomu na zadní gumu, abychom se nevymlátili. A najednou mi došlo, že jsem v Austrálii pravděpodobně naposled a začal jsem si užívat víc okolí a ne, jestli v závodě skončím na 30. nebo 37. místě. To je nakonec v podstatě jedno. Všechno tohle moje uvažování mi potvrdil pohled na dvě auta, doktorku a několik lidí v doprovodu, kteří se snažili vzkřísit borce v bezvědomí. Zkolaboval na totální vyčerpání. A zrovna v okamžiku, kdy jsem projížděl a chvilku jsem jim pomáhal, tak sháněli vrtulník.

Nakonec jsem nedojel úplně špatně. Přece jenom, když člověk neřeší techniku, je to jiná kaše. Nakonec „na kaši“ tady opravdu jedeme :-), jsme jenom fyzicky unavení. Celý závod se o nás stará servis, který vyvaří vegetariánskou, vlastně veganskou stravu. Kdo ví, jak by to bylo, kdybych jel na biftek.

Krátce po našem dojezdu přijel do tábora i Ondra a oddechli jsme si, že i přesto, že musí odstoupit, zranění není tak vážné.

----------------------
21st SEPT 2017
Skybury - Wetherby
102 km/1000 m

> průběžné výsledky

Použité fotografie: Crocodile Trophy / Regina Stanger / Igor Schifris / tým Quantum Racing
> www.crocodile-trophy.com

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube