Expedice Annapurna 2012

Letenka zaplacena, takže 30.3. vyrážíme na další kopec z Koruny Himálaje. Cílem je „vytrhnout velrybě stoličku“, ale snad si na ní nevylámeme zuby. Annapurna není z hor které by rády na svůj vrchol přijímaly návštěvy. A nebo je taky nerada pouští zpět… Nic na tom nemění skutečnost že jde o první vylezenou osmitisícovku vůbec. A to vlastně omylem, protože Francouzi měli v plánu původně výstup na Dhaulagiri. Mám štěstí, že jednomu horolezci ze sPlzně se mě zželelo a rozhodl se vyrazit se mnou. Dost dlouho to vypadalo že poletím úplně sám a navíc že na celý Annapurně nebude nikdo další. Společně se budem snažit o dosažení vrcholu jedný z nejnižších, ale zároveň jedný z nejobtížnějších osmitisícovek. A protože kopeček je dost nepříjemnej a objektivně nebezpečnej, naplánoval jsem ještě když jsem měl odletět sám, že se aklimatizuju někde jinde a o Annapurnu se pokusím co možná nejrychleji, pokud to půjde, tak Alpským stylem. Tráva je taky pro a tak naše první kroky povedou do stěny mě z loňska dobře známý Lhotse. Pokusíme se dostat do CIII, několik nocí přespat v 7 300 m a potom bude následovat přesun na „náš “ kopec.

Taky se mě podařilo najít jinou agenturu za ty co mě posledně zklamaly. Loňský servis od Thamserku byl tragikomickej od začátku až do poslední chvíle. Nezájem o jednoho člověka, týden čekání v BC na materiál… Vyvrcholilo to tím, že cargo se mě vrátilo domů vykradený. Naštěstí stany který mě chyběly řeší nová spolupráce s firmou Ortik, testoval jsem je už při podzimní expedici a vypadá to jako dost dobrá záležitost!

Logo Seven Summits Treks je agentura relativně nová, mladí kluci – šerpíci co sami lezou, mladí kluci, potkal jsem se s nima už v Pákistánu pod GI a GII. Doufám že všechno bude klapat tak jak má!
Společně s náma směr Lhotse míří i osm trekařů. Vypadá to že nebude smutno jako loni.

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube