inicio mail me! sindicaci;ón

GB F I D NED PL P RUS SK SLO E UA

RADEK JAROŠ

K2 Expedice 2014

Desátá nejvyšší hora světa je záludná a nebezpečná

Cesky Rozhlas Region6. května letošního roku zdolal novoměstský horolezec Radek Jaroš svůj třináctý vrchol Koruny Himaláje, Annapurnu. Hora je to nebezpečná a zákeřná, její lavinové nebezpečí přirovnává Radek k ruské ruletě. Několik sněhových přívalů kolem horolezce během výstupu skutečně proletělo, nakonec se ale nahoru dostal.

Přesto si z expedice odnáší doživotní „památku“, omrzlé prsty na nohou. Léčebnou kúru absolvoval v Česku, v barokomoře, kde si 14 metrů pod vodní hladinou okysličoval krev a zmrzlé tkáně. S velkou pravděpodobností přijde i o sedm článků prstů. Po skalách tedy letos lézt nebude, příští rok se ale na svou poslední himalájskou „štaci“, K , rozhodně chystá.

Více v luxusním rozhovoru Českého rozhlasu REGION 87,9

Poslouchejte vysílání Českého rozhlasu Region a dozvíte se víc.

, Zobrazeno 2 584 x.1 komentář

  Petr Podsedník říká @ 27.Červen 2012 v 19.09

Radku, dlouho jsem se neozval, ale to neznamená, že jsem na Tebe nemyslel. Naopak, držel k sem Ti palce, jak se říká i na nohách (jak paradoxně to v Tvém případě byt vyznívá). Věřím a, jak Tě znám, jsem přesvědčen o tom, že svou káru potáhneš dál a ono to půjde, ne že ne. Kdykoliv budeš potřebovat a cítit, že Ti můžeme nějak pomoci, zvedání telefon a zavolej nebo napiš. Zdravím srdečně a držím palce Petr

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.