Expedice Mount Kosciusko / Austrálie 2017

První letošní expedice Koruny světa mě zavede na jeden z nejteplejších kontinentů – Austrálii, světadíl s unikátní faunou a nezvyklými přírodními krásami.

Kromě plánovaného výstupu na nejvyšší horu pevninské části australského kontinentu Mount Kosciuszko (2228 m) se zúčastním vytrvalostního závodu Crocodile Trophy (16.–23. 9. 2017) označovaného za „nejdelší a nejtěžší MTB dobrodružství na světě“. Osmidenní cyklistický závod v unikátních podmínkách severovýchodní Austrálie dokonale prověří schopnosti účastníků. Závodníci, kteří měli možnost v závodu startovat přiznávají, že myšlenky na vítězství se v průběhu závodu mění na jediný cíl – dojet.

V rámci cyklistické přípravy na závod Crocodile Trophy absolvuji tréninkové dávky ve Španělsku (Mallorca), v Itálii (Řím–Florencie) a Francii, kde je naším cílem absolvovat během 24 hodin tři výjezdy na vrchol Mount Ventoux s nadmořskou výškou 1912 m. Tento větrný kopec, známý z některých ročníků Tour de France, má svůj klub „bláznů“, do kterého se chceme tímto počinem zařadit.

Informace o přípravných akcích i samotné expedici budou publikovány na www.radekjaros.cz/expedice/mt-kosciuszko/

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube