Crocodile Trophy - stage 8 - poslední etapa

Poslední večer na farmě ve vnitrozemí proběhl ve znamení steaku. Farma je tak stranou civilizace, že jsem musel sednout do auta a odjet několik kilometrů do vesničky, abych mohl napsat dvě předešlý zprávy. Zároveň jsem porušil životosprávu a dal jsem si dvě pivka, což by trenér určitě neviděl rád, ale nám to prostě pomáhá. Celé odpoledne a podvečer mě provázela prudká sračka. Šestkrát jsem byl na záchodě a byl jsem jak průtokáč, ale ani to nezabránilo večernímu bifteku, protože tady mají jedno z nejlepších hovězí v Austrálii, takže jsem zasunul rovnou tři. Start poslední etapy byl až od deseti hodin. Startovalo se po minutách podle pořadí odzadu. Pozdní start byl daný tím, že posledních asi 7 kilometrů se jede po pláži do přístavu Port Douglas. Nevím, jestli je to přesný název, ale musí být správný odliv. Dnešní poslední etapa byla už jen 30 km dlouhá. Zhruba sedm kilometrů vedlo po širokých prašných cestách s nepříjemnými drážkami, kdy kolo vibruje hrozným způsobem. Pak se vjelo do skalních a pískovcových cest v lesích a dalších 7 km vedlo nádhernou džunglí. Od 18. kilometru jsme začali klesat k Tichému oceánu, a jak už jsem říkal, finále bylo po pláži za odlivu. Steak naštěstí zastavil průjem a poprvé jsem nejel s camelbackem, ale jenom s jednou lahví Enervitu a myslím, že ani čas nebyl špatný. Z celý jízdy jsem měl dobrý pocit.

Přestože jsou tady mořský krokodýli, je tu vyhrazená část moře na koupání pod dozorem, takže po dojezdu proběhla koupačka a ve 2 hodiny vyhlášení výsledků. Crocodile Trophy máme to za sebou a jsem samozřejmě hodně rád, že jsem tenhleten extrémní závod mohl absolvovat a dojet. Uvidíme jak dál s cyklistikou. Příští rok bych se chtěl spíš pověnovat skalnímu lezení a golfu.

Samozřejmě, že se moc těším domů, ale prvně nás čeká ještě zhruba týdenní přesun ze severu Austrálie do Sydney. Jestli se to podaří zajistit zítra v Cairns, uděláme výlet na bariérový útes a večer zahájíme přesun na jih do domova k Slezákům a Kafkům, kterým zároveň moc děkuji za pomoc a zprostředkování závodu. Myslím, že jsme kraji Vysočina ostudu neudělali. Michal nakonec skončil v celkovém hodnocení sedmý a my - možná v nejtěžší kategorii - jsme hlavně dojeli ve zdraví. Díky všem, kdo jste nám drželi palce. Budu i nadále posílat fotky a reporty z cesty.

Zdravím do Čech, Radek

----------------------
23rd SEP 2017
Wetherby Station - Port Douglas
30 km / 300 m

> výsledky závodu

Použité fotografie: Crocodile Trophy / Regina Stanger / Igor Schifris / tým Quantum Racing
> www.crocodile-trophy.com
> www.facebook.com/quantumAU/

Komentáře


Obrázek uživatele Standa
Klobouk dolů - gratulace veliká, Radkovi i ostatním účastníkům CTM 2017. Muselo to být boží :-)
Obrázek uživatele Standa
Standa

Obrázek uživatele Roman
Ahoj Radku, gratuluju a přeju šťastný návrat domů.
Obrázek uživatele Roman
Roman

Obrázek uživatele Eva
Ahoj Radku, moc gratuluji k překonání náročných etap Crocodile Trophy. Jsi borec:-) Ať se daří i nadále. Šťastný návrat do ČR. Zdravím
Obrázek uživatele Eva
Eva

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube