155 km na horských kolech

Ráno jsme začali realizovat rozhodnutí dál pokračovat kvůli rozbitým silnicím na horských kolech. Znamenalo to vyložit naše doprovodné Movano a přesunout nezbytné doplňky na horská kola Author Vision. To všechno znamenalo, že jsme nakonec vyráželi dál až ve dvanáct hodin. A čekalo nás dlouhých 155 kilometrů. Byly okamžiky, kdy jsme si mysleli, že celou etapu nedojedeme. I když máme na horácích hladké silniční pláště, přeci jenom jde o jiný styl jízdy, kola jsou těžší a na rozbité silnici se nedá jezdit v háku. Veselá příhoda byla hned při startu. Celé dopoledne jsme organizovali věci tak, abychom vyrazili společně. Po hromadné fotce se vyjelo. A jako vždy, tentokrát už po sto metrech, přišla křižovatka. Pavel Hendrych zamířil vlevo, dolů k řece, zatímco my ostatní všichni vpravo nahoru. A potkali jsme se až večer. Pavel už jede s náhradní přilbou, protože poslední salto, které absolvoval jeho helma nevydržela a praskla. Jak sám zvesela konstatoval, "netušil jsem, že jsem na kole tak nešikovnej". Pády už má za sebou tři, ale nakonec šikovnej je, protože všechny se obešly bez vážnějšího úrazu.
I naše skupina se na 50. kilometru rozdělila. Ambiciózní Pavel Prokop měl strach, že etapu nedojedeme. Rozhodl se tedy vyrazit vlastním tempem sám. My jsme do cílového města Svishtov v pohodě nakonec také dorazili v osm hodin večer. Nečekaný problém nastal s ubytováním, protože všechny námi vyhlídnuté hotely byly kupodivu obsazeny. Naštěstí byl krásný, teplý večer a zatímco my jsme večeřeli, Tomáš Pojezný společně s Pavlem Hendrychem obětavě jezdili po městě a nakonec ubytování sehnali. Budiž jim odpuštěno, že se nacházelo na nejvyšším kopci ve městě...
Už několik dnů se pohybujeme v jiném časovém pásmu. Tím jsme získali hodinu večerního světla navíc. Zároveň jsme se konečně dozvěděli datum odjezdu trajektu. Trajekt jede až 20.9. ve 20:00 a ne, jak jsme původně doufali,18.9. Což znamená, že během následujících třech dnů dorazíme k Černému moři a bude nás čekat zasloužený odpočinek, neboť jsme získali dva dny navíc. Ty nám ale budou chybět v Rusku, a tak po průjezdu Gruzií se budeme muset z hranic do Těrskolu pod Elbrus přesunout během jednoho dne autem.

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube