155 km na horských kolech

Ráno jsme začali realizovat rozhodnutí dál pokračovat kvůli rozbitým silnicím na horských kolech. Znamenalo to vyložit naše doprovodné Movano a přesunout nezbytné doplňky na horská kola Author Vision. To všechno znamenalo, že jsme nakonec vyráželi dál až ve dvanáct hodin. A čekalo nás dlouhých 155 kilometrů. Byly okamžiky, kdy jsme si mysleli, že celou etapu nedojedeme. I když máme na horácích hladké silniční pláště, přeci jenom jde o jiný styl jízdy, kola jsou těžší a na rozbité silnici se nedá jezdit v háku. Veselá příhoda byla hned při startu. Celé dopoledne jsme organizovali věci tak, abychom vyrazili společně. Po hromadné fotce se vyjelo. A jako vždy, tentokrát už po sto metrech, přišla křižovatka. Pavel Hendrych zamířil vlevo, dolů k řece, zatímco my ostatní všichni vpravo nahoru. A potkali jsme se až večer. Pavel už jede s náhradní přilbou, protože poslední salto, které absolvoval jeho helma nevydržela a praskla. Jak sám zvesela konstatoval, "netušil jsem, že jsem na kole tak nešikovnej". Pády už má za sebou tři, ale nakonec šikovnej je, protože všechny se obešly bez vážnějšího úrazu.
I naše skupina se na 50. kilometru rozdělila. Ambiciózní Pavel Prokop měl strach, že etapu nedojedeme. Rozhodl se tedy vyrazit vlastním tempem sám. My jsme do cílového města Svishtov v pohodě nakonec také dorazili v osm hodin večer. Nečekaný problém nastal s ubytováním, protože všechny námi vyhlídnuté hotely byly kupodivu obsazeny. Naštěstí byl krásný, teplý večer a zatímco my jsme večeřeli, Tomáš Pojezný společně s Pavlem Hendrychem obětavě jezdili po městě a nakonec ubytování sehnali. Budiž jim odpuštěno, že se nacházelo na nejvyšším kopci ve městě...
Už několik dnů se pohybujeme v jiném časovém pásmu. Tím jsme získali hodinu večerního světla navíc. Zároveň jsme se konečně dozvěděli datum odjezdu trajektu. Trajekt jede až 20.9. ve 20:00 a ne, jak jsme původně doufali,18.9. Což znamená, že během následujících třech dnů dorazíme k Černému moři a bude nás čekat zasloužený odpočinek, neboť jsme získali dva dny navíc. Ty nám ale budou chybět v Rusku, a tak po průjezdu Gruzií se budeme muset z hranic do Těrskolu pod Elbrus přesunout během jednoho dne autem.

Komentáře

Nikdo sem ještě nenapsal komentář. Napište nějaký!

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu Koruna světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2016 Radek Jaroš . Design by Pavel Blažek
| Instagram | Facebook