Report z předchozích dnů

29.12. 2018
V tento den jsme okolo 11 hodiny opustili tábor ve výšce 5080 m a sestoupili zpátky do Plaza de Mulas 5400 m. Po dvou nocích strávených spaní ve výšce a výstupem až do 6000 metrů jsme odpočívali.

30.12. 2018
Jirka se věnoval očistě těla i duše a snažil se dát dohromady. Špatná zpráva byla, když zašel za doktorkou na měření saturace tak měl 72%. Já jsem obul Solomonky a vyrazil na odpolední čtyřhodinový proběhnutí se směrem od základního tábora dolů. Ne že bych tolik toužil sportovat, ale naivně jsem si ještě myslel, že najdu 360stupňovou kameru Samsung Gear, kterou jsem ztratil během přístupu do základního tábora někde v místech dvě hodiny vzdálených. Samozřejmě že jsem nenašel nic - prošlo tudy už stovky lidí. Měl jsem tam záběry z Elbrusu, Denali, Austrálie, Antarktidy, ale i z jiných míst. O kameru by tak ani nešlo. Ale třeba ten kdo ji našel bude takový frajer, že to dá na internet dřív než já... Jsem kretén, asi jsem neměl zálohu.

31. 12. 2018
Prvně jsem výstup do Hnízda kondorů ve výšce 5 600 m naplánoval pouze Jirkovi kvůli zlepšení a klimatizace. Ale nakonec jsem vyrazil taky s tím že, jsme si udělali vynášku každý asi 10 kg a nechali depozit na následující pokus o vrchol. Převýšení 1200 metrů jsme zvládli s batohama za pět hodin. Vzal jsem sebou nakonec i svůj novej canon Canon EOS R, takže jsem nafotil nádherný fotky. Do vrcholového útoku už ho opravdu brát nebudu. Krásný bylo, že jsem tady potkal šestičlennou kanadskou rodinu, která si taky plánuje vyšlápnout na nejvyšší horu Jižní Ameriky. Ne všechny děcka sedí doma u počítače! Cesta dolů nám trvala neuvěřitelně ani ne hodinu, takže jsme krásně stihli oslavu nového roku. Bylo dokonce šampaňský i když neteklo proudem a na grilu se přichystalo typický skopový...

Ještě jednou krásný rok 2019 přeju vám všem!
Radek

Komentáře


Obrázek uživatele Hana Tichá
Přeji vše nejlepší do nového roku 2019, splnění cílů v plné síle a se zážitky jen příjemnými. Nový rok už bez krádeží a ztrát. BYLO TOHO DOST. Ať se vám cesta vydaří
Obrázek uživatele Hana Tichá
Hana Tichá

Obrázek uživatele Jiří Bartoš
Chrochtám si u ústředního topení, skrzevá třívrstvé okno koukám na živly. V Praze u muzea dva cenťáky sněhové břečky, tedy kalamita..Není už Radek nervózní, koukat na kopec s tím, že tam fouká ? No třeba s párdenním zpožděním se právě vrací jako vítěz ! Držím pěsti !
Obrázek uživatele Jiří Bartoš
Jiří Bartoš

GENERÁLNÍ PARTNER

Staňte se generálním partnerem
projektu 15 nejizolovanějších hor světa!

Více informací na telefonu +420 602 537 277 nebo email adrese

HLAVNÍ PARTNEŘI
PARTNEŘI
MATERIÁLEM POMOHLI
PODPORUJI
Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube