V lavině

199,00 Kč

Cena vč. DPH

Autorkou této pohádkové knížky je Radkova dcera, Andrea Jarošová. Jak sama poznamenala, příběh je něco mezi Malým princem a Klubem rváčů. Nechme se překvapit...

Náhledy produktu

Kniha V lavině je pohádkovým příběhem o malém pyromanovi Robinovi, který trpí nudou tak obrovskou, že se rozhodne vydat na vlastní pěst do zasněžených hor. Robina baví, když něco hoří, nebo exploduje. Jinak ho nebaví skoro nic. Rád by se ve svém koníčku rozvíjel, maminka ale jeho vášeň pro oheň nepodporuje. Robin nechápe, proč ho nikdo nechápe a v trucu se uteče až do hor, kde je jen samý sníh a led a kde snad jeho vášeň pro oheň nikomu vadit nebude. Plán se zdá být bezchybný. Jenže dřív, než se Robinovi podaří najít něco hořlavého, skříží mu cestu úplně jiný živel; lavina. A ne jen tak nějaká obyčejná. Robina nikdy nenapadlo, jak podivný svět se uvnitř laviny nachází. A už vůbec by nečekal, že by se v ní mohla ukrývat továrna na sníh...

Hravou a drzou poetiku knížky ocení nejen děti, ale každý, kdo byl někdy alespoň trochu fascinovaný plamenem svíčky, nebo ho zajímá, jak se doopravdy vyrábí sníh.

Kniha vznika v osvědčené spolupráci Andrey Jarošové s ilustrátorkou Zuzanou Bramborovou, jejichž předchozí publikace „Sofistikovaný had Arnold“ byla ohodnocena jako druhá nejkrásnější kniha roku 2014.

Andrea Jarošová, absolventka scenáristiky a dramaturgie na Famu, je autorkou čtyř knih a celovečeního filmu Martin a Venuše. První dvě jsou úzce spojené s jejím otcem, Radkem Jarošem, vysokohorským lezcem, který jako jediný Čech vylez všech čtrnáct osmitisícovek. O jejich komplikovaném, ale blízkém vztahu pojednává nejen úspěšná kniha „Hory, má panenko“, ale i dokument Davida Čálka „Cesta vzhůru“ (2015).

Popis
Autor Andrea Jarošová
Nakladatel Radek Jaroš
Ilustrace Zuzana Bramborová
Rok vydání 2014
Počet stran 96 stran
Číslo ISBN 978-80-260-0632-9

Způsoby doručení

  • - ČR - Zásilkovna domů - platba předem 120 Kč
  • - ČR - Zásilkovna domů - platba při převzetí 150 Kč
  • - ČR - Zásilkovna domů - platba předem ZDARMA (objednávka v min. hodnotě 2.499 Kč)
  • - SLOVENSKO - na adresu - platba při převzetí 230 Kč
  • - osobní odběr v NMnM s platbou předem ZDARMA
  • (Kuchyňské linky s.r.o. tel. +420 777 652 002)

Věnování od Radka

Všechny knihy, jejichž autorem je Radek Jaroš, jsou od nás odesílané s vlastnoručně vepsaným mottem a podpisem autora. Pokud je Radek doma v Novém Městě na Moravě není problémem do knihy vepsat osobní věnování dle Vašeho přání.

Copyright © 2023 Radek Jaroš
| Instagram | Facebook | YouTube