inicio mail me! sindicaci;ón

GB F I D NED PL P RUS SK SLO E UA

RADEK JAROŠ

K2 Expedice 2014

V Opelu za Korunou Himálaje

V posledních měsících od návratu z expedice na Annapurnu moc radostí neprožívám. Ale jednu velikou mě připravila firma Opel. Přišlo jim jako dobré spojení k modelu Ampera – vítězi prestižní ankety Evropské auto roku 2012, vozu který nastavuje ve své třídě nové hranice, posunuje limity spojení s horolezcem. Naše limity a hranice jsou v zóně smrti taky asi trochu jinde. Navíc jde o elektromobil ( i když vypadá jak nabušená závodní kára ) a já od r. 2002 , kdy jsem vystoupil na třetí nejvyšší horu světa Kanchengjungu 8 586 m jako jediný zdroj elektrické energie používám jenom solární panely a úplně jsem odboural v horách benzínové agregáty. Takže i ve ekologii se potkáváme…

Jsem rád že zrovna firmu Opel zaujalo to že ke Koruně Himálaje mě chybí jenom jedna, i když rozhodně ne nejlehčí hora – K2. A že bez kyslíkových přístrojů tenhle výkon zatím dokázalo na celém světě dosáhnout jenom 14 lidí. Navíc lidi v Opelu ví že horolezci potřebujou převážet spoustu lezeckýho nářadí, ale i kajaky, kola, snowboardy, běžky a případně v autě přespat. A tak jsme se domluvili i na používání jiných vozů. Pro začátek jsem nafasoval kombi Opel Insignia Sports Tourer. Krásný auto – Evropské auto roku 2009!!! Mimochodem, od toho roku Opel vždy skončil na bedně v téhle soutěži! Jako jediná světová automobilka.

S Insignií budu objíždět naše nemocnice a rehabilitační ústavy :-) Ale taky třeba s naším Alpy Extrem Teamem závod Rock Master Festival, kterej věřím můj parťák Adam Ondra vyhraje a kde já budu mít prezentaci.

Na podzim mě čeká začít dohánět zameškanou fyzičku a to už budu mít novou Zafiru Tourer, kam jsem si nechal zabudovat geniální věc – zabudovaný nosič kol FlexFix, schovaný v zadní nárazníku auta. No a na podzimní a zimní šňůru přednášek pro knížky, kalendáře a další krámy bude v tomhel autě místa dost.

Radek

, Zobrazeno 2 419 x.Komentáře: 6

  jirka říká @ 30.Červenec 2012 v 9.23

Radku přeji ti to. Na etiketě se pracuje. Příští víkend jsem s „veterány“ v Tatrách na Váze. Po návratu nalahvuji a předám Jirka.

  Klára říká @ 31.Červenec 2012 v 10.50

Přeju šťastný a pohodový cesty.

  Dusan říká @ 1.Srpen 2012 v 14.03

super podpora…opatrne na cestach…

  Vera říká @ 2.Srpen 2012 v 7.45

Radku, to je super kára. Navrhuji jinou SPZ a to: 8K2 8611. Vše dobré přeje fanynka z Prahy.

  Alena říká @ 4.Srpen 2012 v 18.25

Radku,pěkný autíčko.Věřím,že tě v pořádku „doveze“na tu chybějící osmu.Přeji jen samé pohodové cesty.

  Křivák říká @ 14.Srpen 2012 v 9.52

Sluší Ti, budeš k nepřehlédnutí! Hodně šťastných kilometrů… Křivák

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.