inicio mail me! sindicaci;ón

GB F I D NED PL P RUS SK SLO E UA

RADEK JAROŠ

K2 Expedice 2014

Moje logo…

Svět je krásně zamotanej a plnej náhod. Nakonec díky náhodě se vlastně i narodíme. Jaký šance jsme vlastně my měli proti těm dalším miliónům spermií? A že jsme zrovna my byli ta nejrjychlejší? Náhoda!
Stejně tak vzniklo i moje logo. Petra jeden rok tápala co mě dát k vánocům za dárek a tak řekla kamarádovi Honzovi Svobodovi aby namaloval logo. Bylo to tak asi před 12 ti lety. Nejdřív jsem z něj úplně odvázanej nebyl. Představoval jsem si ho spíš „víc horsky“ byl jsem horolezec a ne skalkař :-) Měl jsem vylezenej Mt. Everest. Po dvou neúspěšných expedicích jsem ale vystoupil na Kanchenjungu, třetí nejvyšší horu světa a najednou jsem motiv viděl v jiným světle! Hodil se mě, pokusím se vylézt tři nejvyšší hory světa a tak jsem logo začal používat. Ani ve snu mě tenkrát nenapadlo že se jednou pokusím o tzv. KORUNU HIMÁLAJE.
Ale nejvíc šokující bylo pro mě zjištění loni na expedici, když jsem zjistil ( nevím proč až loni, když jsem měl za sebou snad 15 expedic do Nepálu ) že čórten – kamenná mohyla, která se staví po vybudování základního tábora a před tím než začneme s vlastním lezením je zakončená TŘEMA NAPLOCHO POSTAVENÝMA KAMENAMA! Vypadají přesně jako moje logo?! Náhoda?
V sobotu se pro mě stavil Aleš Ondrovčík že jede na vernisáž do Radňovic za Honzou Svobodou. Tak jsem vyrazil s ním, chtěl jsem se přeptat Honzy jestli něco tušil o tomhle obřadu. Samozřejmě že ne, stejně jako v tý době nevěděl nic o Himálaji a budhismu!
Ale je to logo jenom náhoda…? Ve spojitosti s tím co dělám?

http://www.malirsvoboda.cz/

, Zobrazeno 2 823 x.Komentáře: 3

  Michal říká @ 18.Červen 2012 v 13.56

No vidíš, a já myslel, že to souvisí s dvěma prstama pro psy.. :)

  Marcel říká @ 19.Červen 2012 v 9.17

Radku, já na první pohled myslel, že logo souvisí s Tre Cime.
Ale zase to souvisí s tím, že je něco mezi nebem a zemí, věci do sebe časem zapadají a zpětně nám dojdou souvislosti. A to víc pak tyhle zdánlivé maličkosti potěší.

  jirka říká @ 21.Červen 2012 v 11.46

Radek dostal kdysi u nás na besedě obázek s logem vyvedeným v barvách. Prostřední hora je ve zlaté, levá v bronzu a už zbývá jenom ta stříbrná. Přejeme brzké uzdravení a potom snad dojde i na ten kopec stříbrný…jirka.

Komentáře bohužel nejsou v současné době povoleny.