inicio mail me! sindicaci;ón

GB F I D NED PL P RUS SK SLO E UA

RADEK JAROŠ

K2 Expedice 2014

Archiv rubriky 2007 – Koruna Himaláje

SMS 14.7. – Broad Peak

ZDENEK HRUBY, PAVEL LUPAC a RADIM SLIWA VYSTOUPILI 12.7. NA VRCHOL BROAD PEAK (FALCHAN KANGRI) 8048 M. CEST JEJICH DUSIVEMU VYSKOVEMU KASLI : – )

SMS – 7.7.

VDECNE TIMTO DEKUJI PANI ALENE ZARYBNICKE ZA OBETAVOU POMOC PRI PREDPOVEDICH POCASI NA K2. JEN VESTKYNE MUZE NAVAZAT TAJNE NITKY S TAK NEVYZPYTATELNOU HOROU

SMS – 6.7.

UZ JE TO TAK, NEKDO NAHORE NAS NEMA RAD. PO DLOUHYCH DNECH SPATNEHO POCASI SKONCIL POKUS O ZAFIXOVANI HORNI CASTI PILIRE DO 8000M, POSTAVENI CTVRTEHO VYSKOVEHO TABORA TVRDOU DRINOU PO PAS VE SNEHU. MISTO TOUZEBNE OCEKAUANEHO PEKNEHO POCASI DALSI SNIH A VITR ZAVALUJICI STANY TABORA 3. PRI SLANOVANI JSEM UTRHL 2 LAVINKY

SMS – 25.6.

2 STANY TABORA C. 3 STOJI VE VYSCE 7100 M. CESTA JE ZAJISTENA FIXNIMI LANY DO 7350 M. PRISTI POSTUP C4 8000 M A SMER VRCHOL 

KDYŽ ŘÁDÍ ŽIVEL

Když řádí živel, tak je to síla. Jde o život, o zdraví a nebo „jenom“ o hodnoty. To ví všichni co  se pohybujou v přírodě. Každej z nás řádění živlů zvládá jinak. Někteří „po strašlivý a děsuplný noci“ vystoupí bez problému na vrchol Everestu. Jinej ve vichru 200 km/h čeká několik hodin na dobrý světlo na vrcholu Gasherbrumu a další v 160 km/h větru a sněžení neohroženě stoupá k vrcholu Cho Oyu…

…a někdy stačí mírnej vítr se sněžením a nedostanete dál než na záchod v BC.

U nás na Vysočině ( ale samozřejmě i jinde ) řádila v pátek bouřka s vichřicí. A zlikvidovala  mimo jiný web kterej právě čtete. A protože se ho Zbyňek snaží dát právě do pořádku, musíme improvizovat. Kdo má na PC i poslouchalo, může se podívat a poslechnout co jsem o expedici na K2 a Gasherbrumy říkal před ní. Ono občas po ní mluví člověk jinak.

http://www.rozhlas.cz/multimedia/videoplayer/?po=351574

P.S.: Prst vypadá velice dobře, hojí se, bohužel návrat je nereálnej.

SMS 19.června

OMLOUVAM SE VSEM CTENARUM, ZE NEBUDU POKRACOVAT V PSANI Z EXPEDICE. NEMAM MOZNOST PSAT. DIKY ZA PRIZEN.

ZDENEK HRUBÝ

Ještě nevím pořádně co se děje, ale věřím že se Zdeňkem spojení úplně neztratíme a minimálně formou SMS z telefonu kterej jsem mu nechal a pomocí fotek mého archivu ze stěny K2 budeme moct se Starým Sokolem stoupat k výšinám. Lezou cestu kterou jsme v r. 01  prostoupili na Rameno K2 a náš poslední tábor byl okolo 8 000m. Takže materiál je. A tábory jsou téměř povinný.

Radek

Návrat zpět na expedici – NE!

Tak už je to víc jak tejden co jsem doma. Pomalu se srovnávám se skutečností a pustil jsem z hlavy i myšlenky na návrat. Mnoho důvodů. Prst se hojí jistě, ale pomalu. Což mě strašně štve, ale zase na druhou stranu uklidňuje. Je jasný že pod K2, pokud pominu nejistotu se zlomeninou, nebezpečí infekce… tak bych neměl ani šanci na pořádný zhojení. Navíc bych samozřejmě nevydržel nelézt, nic nedělat a dodrbal bych si prst úplně. Takže odlet byl jediný správný řešení. A rychlost odletu taky. Spíš pokud by jsme nepodlehli nátlaku na to že bebe je malý, já simulant a vrtulník nikdo nezaplatí, mohl jsem bejt doma v pořádný péči o několik dnů dřív.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Poděkování

Rád bych poděkoval partnerům, kteří svojí podporou výrazně přispěli k tomu, abych se mohl zúčastnit expedice.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Exkluzivně fotografie z BC K2

Díky Radkově smůle múžete shlédnout fotky z BC, komentáře uvnitř pod fotkou

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Lidičky

Sancho Panza, Ali Khan je šťastný muž, má v životě pevný řád. Filmovou hvězdou už je a je za to vážen v celých zdejších horách. Kolem sebe to má také sronané. Na prvním místě je rodina, následují příbuzní, dále lidé z vesnice, dále ti ze stejného údolí. Ostatní, které kdy potkal, jsou prostě good friends. A o těch ostatních sedmi miliardách se prostě nemluví. A samozřejmě – o ženách rozhodně ne.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Zbaven zbytečně hustého vzduchu

Brzké ráno, růžové příznaky na vrcholech. Mlčky kráčíme ve třech po ledovci. Křupe led a firn. Kličkujeme morénou, posléze mezi trhlinami. Náklady na zádech se usazují, nazývané Galošem nepěknými jmény. Dosahujeme depozitu materiálu na suťové skále na úpatí pilíře. Nasazujeme plnou zbroj, helmy jsou nezbytností, dárečky shora časté. Stoupáme hlavním, postupně vedlejšími žlábky. Konečně!!! Cepíny se zakusují do jiskřivého bílého, občas zaskřípou mačky po skále. Nekonečná slast.V hlavě se obnovují vzpomínky, tudy jsme hledali cestu před šesti lety.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

11.6. Jsem doma! :-) :-(

A pořád se to ve mně pere jestli je to dobře a nebo ne. Teď v rychlosti fakta, časem dojmy, jdu do nemocnice na převaz. Ráno 7. 6. se konečně udělalo hezky a přiletěla helikoptéra. Hned dvě. Nasedám a valíme do Skardu. Cestou se ale stavujeme na kafe v Paju. Mají tam vojenskou posádku a já s tím zdržením nic nenadělám.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Další stránka »