inicio mail me! sindicaci;ón

GB F I D NED PL P RUS SK SLO E UA

RADEK JAROŠ

K2 Expedice 2014

Archiv rubriky 2012 – Annapurna

TISKOVÁ KONFERENCE – EXPEDICE ANNAPURNA 2012

Přijměte pozvání na tiskovou konferenci která se koná ve čtvrtek 31.5. 2012 v Restauraci Skořepka, Skořepka 1, Praha 1 v 11:11 hod.
TK se zúčastní kompletní tým, který stanul na vrcholu této nejnepřístupnější a nejobávanější osmitisícovky.
Češi stanuli na vrcholu 6.5. po téměř čtvrt století od předchozího výstupu.
Radek Jaroš – 13x na vrcholu osmitisícovky
Jan Trávníček – 3x na vrcholu osmitisícovky
Doba trvání expedice: duben – květen 2012

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Dost bylo fňukání…:-)

Několik veselejších fotek. Na vozejčku jsme se s Kristinou snažili proniknout tranzitem na letišti v Díli. Vojáci nás nepustili, prý je to zakázaný a ještě nás dost buzerovali osobní prohlídkou.
Na další kamoši Terka s Pavlem kteří mě přinesli po závodě SP něco na léčení omrzlin.
A parťák Tomáš s Terkou na společným obědě. Tomáš mě přinesl jako dáreček při návratu důchodcovský botičky. O 4 čísla větší. Proč?
Ještě krásnej článek o závodě v Novým Městě kterej napsala nadšená Tereza.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Cesta na dno…

Naštěstí ne mojí psychiky i když mě do smíchu a do skoku tak nějak úplně není:-( Bohužel ten kdo zkušenosti s omrzlinama má ví, že se takhle chovají. Zatím každej den, každej převaz je horší. Prostě cesta na dno. Ale časem ( kdy?) se to usadí, odrazím se a začne se to zlepšovat. A potom teprve uvidíme jaký šrámy zůstanou. Nebo jaký prsty:-) Když by jsem použil termín finančního úřadu, vracím DPH za výstup na Annapurnu…

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Krev, pot a slzy…

Sliboval jeden významnej politik. Myslím, že to nebyl David Rath, známý to zastánce obyčejných lidí, skromný a pracovitý člověk. Chudák, škoda ho, byl tak vtipnej:-(! Pokud mě můj nedostatkem kyslíku postiženej mozek neklame, tak to byl sir Winston Churchill. A něco jako intuice mě říká, že i když jistou část toho co tvrdil už mám za sebou během výstupu na Annapurnu, další mě čeká v nejbližší době :-)! A než bude následovat další sada fotografií z řeznickýho učiliště, dovolil jsem se pochlubit i tím že jsme s Trávou vystoupili 6.5. na vrchol desátý nejvyšší hory světa. Tímto by jsem chtěl zároveň poděkovat i všem kteří nás podporovali ať už morálně, materiálně, ale hlavně finančně. A zároveň jsem rád že na vrcholu „vlála“ naše ČESKÁ vlajka. Protože jsem pořád hrdej na to že jsem Čech! Buď te taky…

Radek

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Omrzliny

Návrat domů


Autor fotografie : Michal Jistič Beneš

SMS 10.5. – přílet domů

Zitra,  zitra vecer v 9h priletime z Milana. Zatim „behame“ po klinikach a obvazu na koncetinach pribejva. Travovi jako ozdoby ja to mam dost na p… :-( foto az doma a jen pro otrlejsi povahy ;-(

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

KTM 9.5.

Vcera 8.5.2012 jsem dost narychlo {brzy rano} sestoupil z 2VT do BC za Radkem. Potreboval jsem take stihnout vrtulnk do KTM, nebot jsem zjistil, ze mam omrzle prsty u rukou i ja :-]
Takze rychly presun. Na letisti v KTM nas ceka dokonce ambulance. Nabirame nasi oblibenou doktorku Kristinu a hura do hospitalu. Po nekolika hodinach nemocnici opoustime – ja s obvazanyma prstama u rukou {dnes zjistuji, ze ma omrzlinka na nohou je taky dost vypecena – nastesti me osetruje Kristina}, Radek na nohou.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Radek i Tráva jsou na cestě do nemocnice

Informace od Trávovy Mirky: Tak sláva! Honza ráno sešel do BC a hned odlítli do Pokhary a teď zrovna nastupují v Pokhaře do letadla do Kathmandu! Tam půjdou do nemocnice oba – Radek má omrzlý prsty na nohou a Honza na rukou, ale asi ne tak vážně jako Radek… Snad budou ok.

Jak byla letošní expedice nebezpečná svědčí informace na Explorersweb.com vydaná ve stejnou dobu jako jsme reportovali úspěch našich klukůTibor Horváth, člen maďarské expedice se pohřešuje a asi se stal obětí ledové laviny v kuloáru mezi 3. výškovým táborem při sestupu do C2. Viditelnost dle informací vedoucího expedice  Szabolcs Vincze byla značně snížena a sestup komplikovalo velké množství nového a hlubokého sněhu. Tibor používal ke komunikaci vysílačku, která se po zahájení sestupu do C2 již neozvala. Oblast byla dnes ráno bezvýsledně prohledána.

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

SMS 7.5. – BC

JSEM V BC TRAVA JAKO VZDY VYCHUTNAVA CESTU CO KDYZ BY SEM UZ NIKDY NEJEL?! RANO PRILETI VRTULE A HURA DO NEMOCNICE. VYPADA TO HNUSNE ALE MOHLO BEJT HUR:-)

Přečíst pokračování tohoto příspěvku »

Expedice na vlnách Českého rozhlasu REGION – XI.

Cesky Rozhlas RegionHimalájské dobrodružství Radka Jaroše na desátou nejvyšší horou světa osmitisícovkou Annapurnu. Telefonát z BC omrzliny a vrtulník.

(audio/video/slideshow) . Více na webu mediálního partnera expedice Českého rozhlasu REGION 87,9

Poslouchejte vysílání Českého rozhlasu Region a dozvíte se víc.

Expedice na vlnách Českého rozhlasu REGION – X.

Cesky Rozhlas RegionHimalájské dobrodružství Radka Jaroše na desátou nejvyšší horou světa osmitisícovkou Annapurnu. Vrcholový telefonát a čekání na Trávu.

(audio/video/slideshow) . Více na webu mediálního partnera expedice Českého rozhlasu REGION 87,9

Poslouchejte vysílání Českého rozhlasu Region a dozvíte se víc.

Další stránka »